Під час проголошення рішення у Придніпровському районному суді Черкас учасник судового засідання напав на суддю

Подія трапилась у Придніпровському районному суді міста Черкас з суддею Світланою Позарецькою, яка оголошувала рішення у цивільній справі за позовом «Універсал Банку» про стягнення заборгованості з місцевого мешканця – Тимура Щ.

Про це йдеться у повідомленні про втручання у діяльність суддів.

У 2018 році Тимур Щ. взяв у Monobank кредит 80 тис. гривень, однак вчасно гроші банку не повернув, внаслідок чого виникла заборгованість. Разом із штрафними санкціями, заборгованість чоловіка перед банком станом на січень 2024 року склала майже 94 тис. гривень. Погашати заборгованість Тимур Щ. фактично відмовився, njve банк був змушений звернутися до суду.

3 травня Світлана Позарецька ухвалила рішення на користь «Універсал Банку» та стягнула з Тимура Щ. разом із судовим збором майже 97 тис. гривень. Як повідомила сама суддя, вже під час судового засідання Тимур Щ. поводив себе достатньо емоційно та агресивно, а на зауваження не реагував. В результаті у судове засідання був викликаний співробітник Служби судової охорони.

Вже під час проголошення суддею резолютивної частини судового рішення, Тимур Щ., який знаходився від Світлани Позарецької на відстані близько 4 метрів, спробував накинутися на суддю. Нападнику зміг завадити судовий охоронець, однак під час боротьби з судовим охоронцем, Тимур Щ. все ж зміг двічі вдарити руками Світлану Позарецьку. Суддя почала кричати, щоб привернути увагу колег та працівників апарату суду. У підсумку, один з працівників апарату суду відчинив ззовні двері зали судового засідання, а Тимура Щ. вдалося виштовхати в коридор.

Згодом співробітники Судової охорони затримали нападника та передали його поліції. В той же день були зареєстровані кримінальні провадження за ч. 2 ст. 377 – умисне заподіяння судді тілесних ушкоджень у зв’язку із діяльністю, пов’язаною із здійсненням правосуддя та ч. 2 ст. 345 – умисне заподіяння тілесних ушкоджень працівникові правоохоронних органів у зв’язку з виконанням ним службових обов’язків – Кримінального кодексу.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.