Пільговим розмитненням, яке ВРУ прийняла двома законами, зможуть скористатись близько 15% власників єврономерів: адвокат Головін

Адвокат Денис Головін вважає, що пільговим розмитненням, яке Рада прийняла двома законами, зможуть скористатись близько 15%.

Про це він заявив у етері Громадського радіо.

«Ось це доступне розмитнення, яке ВР прийняла двома законами, якщо брати увесь об’єм євроблях в Україні, то добре, якщо 15% зможуть ним скористатись. Треба мати повний пакет документів, у нас велика кількість автомобілів в Україні без повного пакету документів або взагалі без документів», – заявляє Головін.

За його словами, для того, щоб розмитнити авто, власник має підтвердити, що це авто належить йому на праві приватної власності, а це договір купівлі-продажу, договір дарування та інші договори, але автомобіль повинен бути знятий з обліку в тій країні з якої він приїхав.

«Не всі автомобілі можна зняти з обліку дистанційно. Не всі країни допускають ці норми. Дуже велика кількість автомобілів завезені не безпосередньо власниками, а іншими особами, а тому оці проблеми відповідно до документів, які потрібні для розмитнення, вони стануть причиною того, що 80% не зможуть користуватись», – каже адвокат.

Також він додає, що стосується документів, то великі труднощі будуть із тим, що «закон діє 180 днів з моменту його прийняття, а вступить він у силу через місяць після опублікування, тобто фактично є 150 днів, а у 150 днів буде дуже важко вкластись, якщо немає повного пакету документів.

«Також потрібно розуміти, що дуже велика кількість документів підроблені. Складнощів дуже багато і фактично люди, які придбали ці євробляхи, не зможуть скористатись нормами цього закону».