Про те, що адвокати змінюють хід історії, нагадали у Центрі досліджень адвокатури і права НААУ

В рамках меморандумів про співпрацю між Національною асоціацією адвокатів України та провідними вищими навчальними закладами країни, Центр досліджень адвокатури і права НААУ продовжує просвітницьку роботу.

У квітні Центр традиційно проводив відкриті лекції для студентів та професорсько-викладацького складу, брав участь в організації наукових конференцій, готував матеріали та публікації з історії української адвокатури.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

У рамках тижня факультету міжнародної торгівлі і права у Державному торговельно-економічному університеті відбулася публічна лекція керівника Центру Ірини Василик на тему «Актуальні питання правил адвокатської етики в Україні». Предметом аналізу стали адвокатська таємниця, конфлікт інтересів, дисциплінарна відповідальність, рекламування адвокатської діяльності; принципи поваги і вирішення конфліктів між адвокатами, співпраця з іноземними колегами.

У Тернополі Західноукраїнський національний університет провів VІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід», до організації якого традиційно долучається Центр досліджень адвокатури і права НААУ. Ключовими темами заходу були перспективи розбудови правової держави в Україні, виклики та тенденції розвитку міжнародного права, вплив воєнного стану на правоохоронну діяльність, забезпечення публічного порядку та безпеки, дотримання прав людини та критерії їх правомірного обмеження. Суспільну роль української адвокатури напередодні та в роки Першої світової війни, участь адвокатів у збройній боротьбі за українську державність у лавах Українських січових стрільців та Української галицької армії на початку  ХХ століття дослідила І.Василик у науковій доповіді «Феномен адвокатури в період війни: історичний досвід».

Також на Всеукраїнській науковій конференції «Місце і роль видатних випускників юридичного факультету Львівського університету в національній та європейській історії» вона розповіла про випускників правничого факультету, які обрали адвокатуру, і змінили хід історії у першій третині ХХ століття. Про адвокатів-державників в історії України можна дізнатися з презентації.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.