Прокурори оскаржуватимуть рішення суду щодо закриття провадження за строками давності стосовно 4 керівників підрозділів “Беркуту”: звинувачують адвокатів

Прокурори внесуть апеляційну скаргу на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 24.05.2024. Йдеться про рішення суду про закриття за строками давності кримінального провадження стосовно 4 керівників підрозділів столичного «Беркуту» та начальника управління громадської безпеки Київської міліції, яких обвинувачують у перевищенні влади із застосуванням насильства та протиправному перешкоджанні акціям протесту 30 листопада та 1 грудня 2013 року.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Нагадаємо, що обвинувальний акт у цьому провадженні був скерований до суду у 2015 році.

На думку прокурорів, упродовж судового розгляду сторона захисту систематично зловживала процесуальними правами з метою зриву судових засідань та затягування розгляду справи. У зв’язку з цим прокурори неодноразово звертали увагу суду на необхідність дотримання розумних строків судового провадження.

Наразі на судове рішення прокурори готують апеляційну скаргу з підстав недотримання вимог КПК України при закритті кримінального провадження за строками давності.

Нагадаємо, що 24 травня у Шевченківському суді Києва розглядалося клопотання про закриття справи щодо розгону мирних учасників акції 30 листопада і 1 грудня 2013 року. Обвинувальний акт передали до суду у 2015 році, наразі справу закрили. Із підозрюваних зняли усі обвинувачення, а також знятий арешт з їхнього майна.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.