Рівненський апеляційний суд спростував недостовірну інформацію колишнього очільника Рівного Олександра Третяка

25 травня 2024 року Інтернет-джерело «Четверта влада» розмістило статтю Дмитра Домащука «Футбол у Німеччині й «Олімп»: «Четверта влада» поставила запитання Олександру Третяку», в якій надана недостовірна інформація щодо судді Рівненського апеляційного суду Надії Ковальчук про те, що нібито на розгляді Вищої ради правосуддя перебуває дисциплінарне провадження щодо неправомірних дій судді при прийнятті рішення за скаргою Третяка.

Про це повідомляє Рівненський апеляційний суд.

На запитання автора статті до Олександра Третяка: «Ви зараз у реєстрі корупціонерів. Чи плануєте через військову службу виключити звідти своє прізвище?», відсторонений мер відповів: «Наразі моє питання в Конституційному суді, це раз. Друге, Вища рада правосуддя ще працює щодо тих суддів, що ухвалювали рішення. Європейський суд з прав людини».

Нагадаємо, 25 серпня 2023 року суддя Рівненського апеляційного суду Надія Ковальчук залишила без змін рішення Рівненського міського суду від 10 липня 2023 року, яким мера Рівного Олександра Третяка визнано винуватим у вчиненні корупційного правопорушення та застосовано додаткове стягнення — відсторонення від посади.

Рівненський апеляційний суд не заперечує факту звернення Олександра Третяка до Вищої ради правосуддя зі скаргою на дії судді суду апеляційної інстанції Надії Ковльчук після  розгляду справи щодо вчинення відстороненим мером правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Ухвалою Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 6 березня 2024 року № 655/3дп/15-24 (ухвалу можна переглянути за покликанням) відмовлено у відкритті дисциплінарної справи відносно судді Рівненського апеляційного суду Надії Ковальчук, оскільки за результатами попередньої перевірки суть скарги Олександра Третяка, яка до ВРП надійшла 28 вересня 2023 року, зводиться лише до незгоди із судовим рішенням (пункт 4 частини першої статті 45 Закону України «Про Вищу раду правосуддя»).

Суд заявив, що зважаючи на зазначене вище, Олександр Третяк вводить читачів Інтернет-джерело «Четверта влада» в оману, а його твердження є безпідставними та недоречними.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.