Середні виплати суддям Конституційного Суду України складають 511 700 грн, українцям – 18 903 грн

Міністерство фінансів оновило дані щодо оплати праці та чисельності працівників державних органів, місцевих держадміністрацій і органів судової влади на основі отриманих даних від державних органів.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Середня нарахована зарплата усіх державних службовців у травні досягла 50,9 тисяч гривень, що на 32% більше, ніж у січні 2024 року – 38,6 тисяч гривень. До структури заробітної плати вже входять грошові допомоги до відпусток та матеріальна допомога.

Лідирує за рівнем зарплат Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. У середньому її працівники отримують 89,7 тисяч гривень. На другому місці Антимонопольний комітет — 88,3 тисяч гривень. У Секретаріаті Національної тристоронньої соціально-економічної ради платять 72,4 тисяч гривень.

В судовій системі найбільші винагороди отримують судді Конституційного Суду України, так виплати там сягають в середньому 511 тисяч гривень на місяць.

Скріншот оплати праці у судовій владі у розрізі органів. Мінфін, травень 2024

Посадові оклади у Конституційному Суді такі самі як і у Верховному Суді, однак, середня суддівська винагорода складає менше – 366,2 тисячі гривень на місяць.

Детальніше ознайомитись із оновленим інфографікою можна на сайті Мінфіну.

З початку року в Україні діє нова система оплати праці на основі системи класифікації посад. Цю систему спрямовано на підвищення, передбачуваність і прозорість заробітної плати працівників державних органів.

За даними Держстату, середньомісячна зарплата українців у 2023 році становила зросла на 17,5% до 17 442 гривень. У першому кварталі 2024 року середня зарплата становила 18 903 гривень.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.