Сергій Носов – батько адвоката Олексія Носова, який працював у брата керівника ЮК Міллер Масі Наєма, працює у Мустафи Наєма – очільника Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури

Батько адвоката Олексія Носова – якого вже звільнили з юридичної компанії Міллер Масі Найєма через звинувачення у пропозиції неправомірної вигоди правоохоронцям – працює на керівній посаді у державному відомстві, що очолює Мустафа Найєм.

Про це повідомляє Обозреватель.

Спершу голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України публічно коментуючи ситуацію на сторінці у Facebook, заявив, що не знає жодних деталей.

“У мене є брат, якого я неймовірно люблю. 10 років тому він заснував адвокатську компанію, не маючи навіть грошей для оренди офісу. У це мало хто вірив, але йому вдалося – стати на ноги, завоювати повагу і визнання… А сьогодні в нього сталася особиста трагедія. Адвоката з його компанії запідозрили у пропозиції хабаря. Я знаю, що зараз йому неймовірно боляче, тому що знаю, з якою любов’ю і вірою він будував свою команду і з яким натхненням віддавався своїй справі. Я не можу знати деталей справи, не знаю, чим вона закінчиться, але я знаю, на яких цінностях зростала його команда, і впевнений, що і йому, і його компанії вистачить мудрості та сил пройти й через це”, – написав він.

З’ясувалося, що батько Носова обіймає посаду начальника Служби відновлення Житомирської області.

У коментарі Мустафа Найєм запевнив, що конфлікту інтересів у такому призначенні не було, а посаду Носов-старший отримав “за результатами відбору, пройшовши усі перевірки на прозорість”.

“Керівник Служби відновлення Житомирської області Сергій Носов був призначений на цю посаду за результатами відбору. У зв’язку з тим, що у період дії воєнного стану призначення на відповідні посади проводяться без конкурсного відбору, кандидатура Сергія Носова була передана на розгляд Ради прозорості та підзвітності Агентства відновлення, до якої входять представники громадських організацій. Крім того, кандидатура Сергія Носова пройшла всі перевірки, передбачені українським законодавством для призначення на державну службу”, – заявив Найєм.

Він додав, що за власною ініціативою також звертався до Національного агентства з питань запобігання корупції. Посадовець просив встановити, чи має він конфлікт інтересів через призначення Носова-старшого.

“Для забезпечення відсутності потенційного конфлікту інтересів я звернувся з відповідним зверненням до НАЗК. Це було моїм особистим рішенням, ухваленим попри відсутність такої вимоги в законодавстві. За результатами розгляду звернення, НАЗК дало роз’яснення, що приватного інтересу, як однієї зі складових конфлікту інтересів, у мене, як у голови агентства, немає, чим було дотримано всі вимоги законодавства щодо запобігання корупції”, – зауважив Найєм.

Журналісти опублікували і скан-копію офіційної відповіді НАЗК на лист очільника Агенства відновлення, де справді вказано, що ситуація з призначенням батька колеги брата “безпосередньо не свідчить про наявність… приватного інтересу”.

Нагадаємо, що прокурор за участі детективів НАБУ 4 червня повідомив про підозру адвокату адвокатського об’єднання Олексію Носову, якого викрили на пропозиції надати хабар у розмірі 200 тис. дол. США, а 6 червня слідчий суддя Вищого антикорупційного суду застосував до адвоката Олексія Носов запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 12 млн грн.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.