Слідчий суддя Ужгородського міськрайсуду відсторонив від посади голову Оноківської сільради

20 червня слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду задовольнив клопотання старшого слідчого управління ГУНП в Закарпатській області та відсторонив від посади очільницю Оноківської сільської ради.

Про це інформує Ужгородський міськрайонний суд.

Чиновниця підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:

  • ч. 3 ст. 191 (Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб)
  • ч. 4 ст. 191 (Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану)
  • ч. 2 ст. 28 (Кримінальне правопорушення визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовилися про спільне його вчинення)
  • ч. 1 ст. 366 ККУ (Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів)

Слідство встановило, що очільниця громади, будучи службовою особою, неодноразово протягом 2020-2022 років за попередньою змовою групи осіб, зловживала службовим становищем. Це призвело до розтрати грошових коштів Оноківської сільської ради на загальну суму понад 600 тисяч гривень.

У суді дійшли висновку, що відсторонення голови сільської ради є необхідним кроком у запобіганні подальшим, можливим, зловживанням та забезпеченні об’єктивного слідства.

Сама Марія Коваль-Мазюта у мережі 20 червня повідомила, що її в терміновому порядку виписали з лікарні і відвезли до суду.

Нагадаємо, у листопаді 2023 року СБУ провела обшуки у голови Оноківської громади за фактом перебування у Таїланді під виглядом відрядження. Також її підозрюють у покупці військового спорядження за завищеними цінами.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.