Слідчий суддя зобов’язав ДБР з’ясувати як Віталій Шабунін ухилявся від військової служби: ухвала суду

Слідчий суддя Шевченківського районного суду м.Києва ОСОБА_1 ,

за участі секретаря судового засідання – ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві скаргу голови ГО «Громадська рада доброчесності» ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого Державного бюро розслідувань яка полягає у невнесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення за заявою від 02.10.2023 року,-

В С Т А Н О В И В:

До слідчого судді Шевченківського районного суду м.Києва надійшла вказана скарга голови ГО «Громадська рада доброчесності» ОСОБА_3 , в якій ставиться питання про зобов`язання слідчого Державного бюро розслідувань внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про злочин, викладені в заяві від 02.10.2023 року про вчинення кримінального правопорушення та розпочати досудове розслідування стосовно викладених в заяві обставин.

В обґрунтування скарги наведено ті обставини, що 03.10.2023 року голова ГО «Громадська рада доброчесності» ОСОБА_3 направив на адресу Державного бюро розслідувань заяву від 02.10.2023 року про вчинення кримінального правопорушення. Вказану заяву отримано уповноваженою особою Державного бюро розслідувань 06.10.2023 року.

Проте відомості про кримінальне правопорушення, у встановленому порядку та в строки всупереч вимогам ст.214 КПК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесені.

В судове засідання ОСОБА_3 не з`явився, про дату та час судового розгляду повідомлявся належним чином. Адвокат ОСОБА_4 на адресу суду направив заяву про розгляд скарги без його участі, скаргу підтримує.

Слідчий Державного бюро розслідувань в судове засідання не з`явився, відсутність якого не є перешкодою для розгляду скарги у відповідності до ч.3 ст. 306 КПК України.

Вивчивши доводи скарги, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення скарги, виходячи з такого.

Як убачається з матеріалів скарги, 03.10.2023 року голова ГО «Громадська рада доброчесності» ОСОБА_3 направив на адресу Державного бюро розслідувань заяву від 02.10.2023 року про вчинення кримінального правопорушення. Вказану заяву отримано уповноваженою особою Державного бюро розслідувань 06.10.2023 року.

Статтею 214 КПК України передбачено, що слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач – керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання – керівником органу досудового розслідування.

Проте вказані вимоги слідчим Державного бюро розслідувань у встановлений законом строк не виконані, відомості про кримінальне правопорушення, викладені в заяві ОСОБА_3 від 02.10.2023 року, після надходження заяви не внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та не розпочато розслідування.

При цьому в суді підтверджено, що зі змісту доданої до скарги заяви про злочин убачається, що вона містить достатньо відомостей, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

Таким чином, доводи скарги щодо невнесення слідчим Державного бюро розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення – є обґрунтованими, не спростовані в суді, у зв`язку з чим скарга підлягає задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 214303 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А НО В И В :

Скаргу голови ГО «Громадська рада доброчесності» ОСОБА_3 – задовольнити.

Зобов`язати слідчого Державного бюро розслідувань внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення за направленою до Державного бюро розслідувань заявою голови ГО «Громадська рада доброчесності» ОСОБА_3 від 02.10.2023 року про вчинення кримінального правопорушення, яка отримана уповноваженою особою Державного бюро розслідувань 06.10.2023 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.