Суд обрав запобіжний захід гендиректору підрозділу ДП НАЕК “Енергоатом” Божку: застава 7 млн грн і обов’язки

27 листопада 2023 року слідчий суддя Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід генеральному директору відокремленого підрозділу ДП НАЕК «Енергоатом» Миколі Божку, який підозрюється у завданні майже 100 млн грн збитків державі при будівництві сховища відпрацьованого ядерного палива.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Суд частково задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурором САП, та застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 7 млн грн.

Також суд поклав на підозрюваного відповідні процесуальні обовʼязки:
▫️повідомляти детектива, прокурор чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
▫️утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у справі та свідками;
▫️здати на зберігання до відповідних органів державної влади паспорт для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд в Україну;
▫️носити електронний засіб контролю.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру керівнику ВП «Атомпроєктінжиніринг» «Енергоатому» Миколі Божку у завданні майже 100 млн грн збитків держкомпанії. Ці гроші ймовірно були вкрадені під час будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива у Чорнобилі.

У 2017-2020 рр. для потреб ДП «НАЕК «Енергоатом» виконувались роботи з будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. У 2020 році у зв’язку із коригуванням проєкту будівництва виникла необхідність у закупівлі робіт по його завершенню.

У грудні того ж року між ВП «Атомпроектінжиніринг», яке входить у структуру ДП НАЕК «Енергоатом», та приватною компанією в обхід відкритих торгів укладено договір завершення будівництва сховища.

З метою заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» додатковими угодами ціну договору збільшили втричі – з 421 млн грн до 1,497 млрд грн, зокрема додавши до його умов постачання обладнання системи радіаційного контролю. Це обладнання компанія-підрядник закупила за ринковою вартістю, а потім у 2021 році реалізувала ДП «НАЕК «Енергоатом» втричі дорожче.

У результаті цих дій ДП НАЕК «Енергоатом» переплатило майже 100 млн грн.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.