Суд оголосив вирок, яким суддю райсуду Київської області визнано винуватим в умисному внесенні суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей

5 лютого 2024 року колегія суддів ВАКС оголосила вирок, яким суддю одного з районних судів Київської області визнано винуватим в умисному внесенні суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції».

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

За вироком суду суддю визнано винуватим за ч. 1 ст. 366-2 КК України (у редакції, чинній до 21.07.2021) та призначено покарання у виді штрафу у розмірі 44,2 тис. грн.

Разом з тим, на підставі ст. 49, ч. 5 ст. 74 КК України суд ухвалив звільнити указаного суддю від покарання у звʼязку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Вирок ВАКС може бути оскаржений протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Вищий антикорупційний суд до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, що досудовим розслідуванням встановлено, що у щорічній декларації за 2020 рік суддя не вказав квартиру у столиці вартістю понад 4,6 млн грн та два паркомісця загальною вартістю майже 430 тис. грн, які перебували у користуванні судді та членів його родини.

Таким чином, подані у щорічній декларації відомості відрізняються від достовірних на загальну суму 5,058 млн грн, що більше ніж у 500 разів перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб.

19.01.2023 судді повідомлено про підозру та вже 23.01.2023 обвинувальний акт скеровано до ВАКС для розгляду по суті.

У 2022 році суди першої та апеляційної інстанції визнали необґрунтованими активи вказаного судді на суму 3,6 млн грн. Зокрема судом встановлено, що суб’єкт декларування через третіх осіб фактично набув у власність квартиру у столиці площею 142 кв. м. При цьому, у ході аналізу майнового стану та його доходів з’ясовано, що грошові кошти, використані для придбання цього активу, не могли бути набуті за рахунок законних доходів судді.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.