Суд виправдав суддю, яка задовольнила клопотання органу досудового розслідування про тримання під вартою учасників Євромайдану

Судді одного із районних судів міста Києва було висунуто обвинувачення у завідомо незаконному триманні під вартою, вчиненому з особистих інтересів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 371 Кримінального кодексу України.

Про це інформує Київський апеляційний суд.

За версією обвинувачення, у січні 2014 року слідчий суддя районного суду, виконуючи злочинну вказівку невстановлених осіб, задовольнила клопотання органу досудового розслідування про тримання під вартою підозрюваних – двох учасників мирної акції протесту «Євромайдан», прагнучи залишитися на посаді та досягти кар’єрного зростання.

Києво-Святошинський районний суд Київської області визнав суддю районного суду міста Києва невинуватою та ухвалив виправдувальний вирок, оскільки сторона обвинувачення не довела наявність у її діях складу кримінального правопорушення.

Судом першої інстанції встановлено, що розгляд слідчим суддею клопотань щодо учасників акцій протесту відбувався з дотриманням вимог кримінального процесуального законодавства України та практики ЄСПЛ, а ухвалені слідчим суддею рішення були залишені без змін судом апеляційної інстанції, а тому підстави вважати, що тримання підозрюваних під вартою носило незаконний характер, відсутні.

Сторона обвинувачення не надала доказів, які б свідчили, що під час розгляду клопотань щодо підозрюваних слідчий суддя достовірно знала про безпідставність їх затримання, виконувала вказівки про необхідність взяття останніх під варту та діяла при цьому з особистих інтересів, а саме прагнучи залишитися на посаді судді та досягти карʼєрного зростання.

28 жовтня 2024 року Київський апеляційний суд розглянув апеляційні скарги прокурора Офісу Генерального прокурора та представника потерпілого на вирок Києво-Святошинського районного суду Київської області від 17 січня 2023 року, яким суддю визнано невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 371 Кримінального кодексу України, та виправдано її за недоведеністю, що в її діянні є склад кримінального правопорушення.

За результатом апеляційного розгляду апеляційні скарги, подані прокурором Офісу Генерального прокурора та представником потерпілого, задоволені частково.

Вирок Києво-Святошинського районного суду Київської області від 17 січня 2023 року змінено. З вироку виключено висновки про нікчемність повідомлення про підозру, неправомірність зміни обвинувачення та недопустимість частини доказів через зміну підслідності. В іншій частині виправдувальний вирок залишено без змін.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.