Суд зобов’язав ДБР зареєструвати нове кримінальне провадження стосовно Віталія Шабуніна

Шевченківський районний суд м.Києва зобов’язав Державне бюро розслідування зареєструвати нове кримінальне провадження стосовно очільника «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна.

Про це повідомляє «Закон і Бізнес».

Таке рішення суд ухвалив сьогодні, 3 червня, за наслідками розгляду скарги військовослужбовця Володимира Бойка.

ДБР зобов’язано зареєструвати кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.2012 – «Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги вчинене в умовах воєнного стану» – , ч.4 ст.410 – «Викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем» – та ч.4 ст.425 – «Недбале ставлення до військової служби» – Кримінального кодексу.

Максимальна санкція серед цих статей передбачена ч.4 ст.410 КК — від 10 до 15 років позбавлення волі.

Йдеться, зокрема, про той факт, що В.Шабунін, який наразі обліковується бойовим медиком, пересувається Києвом на джипі Nissan Pathfinder, що ввезений в Україну без розмитнення як гуманітарна допомога армії.

Як пояснив засновник БФ «Паладини» Денис Дольський, цей транспортний засіб був наданий В.Шабуніну для виконання бойових завдань на Донбасі, згідно з його ж зверненням до Фонду. «Для нас дуже боляче дізнаватися, що ці машини використовуються не за призначенням, це все одно, що гроші, які збиралися на їх придбання, були вкрадені у нас», — наголосив він.

Як повідомлялося, раніше Державне бюро розслідування порушило проти В.Шабуніна два кримінальні провадження — за фактом підробки документів від НАЗК та ухилення від мобілізації.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.