Судді Кропивницького апеляційного суду заявляють про тиск з боку прокурорів з метою формування лояльності суддів

Збори суддів Кропивницького апеляційного суду звернулися до Вищої ради правосуддя та Генерального прокурора з повідомленням про тиск на суд.

Про це йдеться у повідомлення суддів про втручання у діяльність до Вищої ради правосуддя та Офісу Генерального прокурора.

Збори суддів повідомили, що вже тривалий час слідчим відділом ТУ ДБР у місті Миколаїв, під процесуальним керівництвом Кіровоградської обласної прокуратури, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 111 – державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану – Кримінального кодексу.

Судді також звернули увагу, що більше ніж через вісім місяців після початку досудового розслідування, підозри у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК, не були вручені жодному судді. Крім того, фактично під можливістю кримінального переслідування перебувають і інші судді апеляційного суду та вказаних районних судів, оскільки збір інформації та негласні слідчі дії проводилися фактично проти всіх суддів Кропивницького апеляційного суду, суддів Ленінського та Кіровського районних судів міста Кіровограда.

Такий підхід свідчить про «грубе ігнорування Кіровоградською обласною прокуратурою основоположних прав людини і загальних засад кримінального процесу» та «є втручанням у діяльність суддів щодо здійснення правосуддя».

“Ми судді Кропивницького апеляційного суду вважаємо це інструментом незаконного та непроцесуального контролю за нашою діяльністю, тиску на нас з метою формування лояльності суддів до цих органів, можливого отримання “потрібного” рішення, що є неприпустимим в демократичному суспільстві і однозначно шкодить іміджу держави”, – йдеться у повідомленні.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.