На рахунок Вищого антикорупційного суду надійшло 1,75 млн грн застави за колишнього голову, суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Валентина Заверюху. Він вийшов зі слідчого ізолятора.
Про це «Слово і діло» повідомили в антикорупційних органах.
Нагадаємо, суд заарештував Заверюху, а альтернативою йому визначили 1,75 млн грн застави. Ці кошти внесли і він вийшов з-під варти. На виконання ухвали суду суддя зобов’язаний: не відлучатися з Одеської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування з низкою осіб; здати на зберігання закордонні паспорти; носити електронний браслет.
Раніше, Вищий антикорупційний суд узяв під варту суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Валентина Заверюху, оскільки той не виконав попереднє рішення про запобіжний захід у вигляді застави розміром 3 млн гривень.
Нагадаємо, за версією слідства, схема полягала в ухваленні рішень суддями Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області про начебто самостійне виховання дитини батьком за надуманими обставинами. Ці рішення дозволяли чоловікам уникати мобілізації та залишати країну під приводом догляду за дитиною. За 3500 доларів без участі сторін одним судовим засіданням ухвалювали рішення, яке давало право виїзду за кордон. Загалом слідством встановлено 1040 таких рішень.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.