Суддя ліквідованого Окружного адміністративного суду Києва Аріна Літвінова має російське громадянство

Суддя нині ліквідованого Окружного адміністративного суду міста Києва Аріна Літвінова, яка має чинний статус судді, є громадянкою російської федерації.

Про це свідчить витяг із автоматизованої системи «роспаспорт», повідомляє Радіо Свобода.

Громадянство рф суддя набула у 2002 році у місті Єкатеринбург на росії. На той час Літвінова вже три роки як працювала у Вищому арбітражному суді України. Попри ліквідацію Окружного адмінсуду Києва, його судді, в очікуванні перекваліфікації, продовжують зберігати за собою суддівський статус та отримувати заробітну плату.

Зокрема, Аріна Літвінова, відповідно до поданої нею декларації за 2023 рік, коли вона не здійснювала правосуддя, отримала 1,6 мільйона гривень заробітної плати.

Відповідно до витягу з «Роспаспорту» за грудень 2022-го року

Відповідно до витягу з «Роспаспорту» за грудень 2022-го року, Аріна Літвінова стала громадянкою рф 22 липня 2002 року, а сам паспорт безпосередньо був виданий 24 липня. Причина набуття громадянства – заміна паспорта громадянина СРСР.

Відповідно до витягу з «Роспаспорту» за грудень 2022-го року

У витоках із баз даних жителів Єкатеринбурга за 2008 рік «Схеми» знайшли інформацію про громадянку рф Аріну Літвінову з такою ж датою народження, як в української судді, із зазначенням даних її російського паспорту. Там же зазначено її місце реєстрації в Єкатеринбурзі, яке збігається із вказаним у витягу з системи «роспаспорт», де також є її фотографія.

Відповідно до порталу «Госуслуги», який надає інформацію щодо чинності документів, станом на квітень 2024 року російський паспорт на ім’я Аріни Літвінової значиться серед недійсних, оскільки вона не замінила його на новий по досягненню 45-річчя у 2022 році. Але не отримання нових документів не означає втрату російського громадянства – порядок офіційного виходу із нього, відповідно до Федерального закону рф «Про громадянство рф» передбачає окрему процедуру із зверненням до органів російської влади.

На сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів журналісти знайшли анкету судді Літвінової, яку вона заповнювала у 2018 році, коли проходила кваліфікаційне оцінювання. На запитання, чи має вона громадянство іншої держави, Літвінова відповіла: «Ні».

«Схеми» також звернули увагу на схожість підпису у формі 1П на отримання російського паспорту на ім’я Аріни Літвінової з підписами, які містяться в досьє судді.

На запитання «Схем» про російське громадянство Аріна Літвінова коротко відповіла: «Це якась провокація», і поклала слухавку. На подальші телефонні дзвінки та повідомлення суддя не відповіла.

Батьки Літвінової, як встановили «Схеми», також мають громадянство російської федерації. Мати судді відмовилася спілкуватися із журналістами, а батько у відповідь на запитання «Схем» про обставини набуття Аріною Літвіновою громадянства рф назвав журналіста «провокатором».

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.