Свою співпрацю із системою БПД підтвердили лише 1723 адвокати, система ж в свою чергу звітує про 8637 адвокатів

Свою співпрацю із системою безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції підтвердили лише 1723 адвокати. Водночас, офіційний Реєстр адвокатів, які надають безоплатну вторинну допомогу, містить 8637 записів, а це уп’ятеро більше.

Питання функціонування Єдиного реєстру адвокатів України обговорили під час засідання Ради адвокатів України, яке сьогодні проходить в Ужгороді.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Нагадаємо, рішенням Ради адвокатів України від 04.11.2022 № 124 було внесено зміни до Порядку ведення ЄРАУ. Тоді було запроваджено обов’язок адвокатів повідомляти адвокатське самоврядування про факт включення до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну допомогу, та/або укладення контракту про надання безоплатної вторинної правової допомоги на постійній основі або договору про надання безоплатної вторинної правової допомоги на тимчасовій основі (із зазначенням реквізитів відповідного контракту або договору).

Цей обов’язок мав бути реалізований у січні поточного року:

  • 1) у формі заяви до ради адвокатів регіону за адресою робочого місця адвоката, або Ради адвокатів України для внесення таких відомостей до Єдиного реєстру адвокатів України або
  • 2) безпосередньо через особистий кабінет адвоката в ЄРАУ.

«З моменту внесення відповідних змін 1723 адвокати повідомили про свою участь у системі безоплатної правової допомоги», – розповів заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.

Додатково він повідомив, що з початку року адвокатська спільнота поповнилася 1023 колегами, що склали іспити та отримали свідоцтва. Тож станом на сьогодні, загальна кількість адвокатів України складає 66,5 тисяч осіб. З них 46,7 адвокатів здійснюють адвокатську діяльність (чиє право не зупинене і не припинене в установленому порядку). При цьому близько сорока тисяч адвокатів активно користуються електронним кабінетом (генерація ордерів, внесення змін до ЄРАУ, здійснення платежів тощо) на сайті НААУ.

В.Гвоздій також зазначив, що ЄРАУ періодично зазнає атак, але усі вони присікаються і витоку інформації жодного разу зафіксовано не було.