Тетяну Крупу залишили під вартою і зменшили суму застави на 200 млн гривень

В Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду прийняли рішення залишити Тетяну Крупу під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 300 мільйонів гривень. Термін перебування під вартою — до 3 грудня 2024 року.

Про це повідомляє Суспільне.

У разі внесення застави на Тетяну Крупу покласти обовʼязки: прибувати за викликом слідчого, прокурора та суду, утриматися від спілкування з працівниками медико-соціальної експертної комісії та людьми, які зверталися до МСЕК з питань, які стосуються цього провадження. Окрім того, повідомляти про зміну місця проживання, здати паспорт та інші документи для виїзду за кордон.

Тетяна Крупа брала участь у судовому засіданні по відеозвʼязку. Її захисники попросили закрити засідання у частині, яка може стосуватися особистих даних, здоровʼя.

За даними слідства, розповів прокурор Вадим Сидоренко, було проведено 22 обшуки, під час яких вилучили майно Тетяни Крупи. Кошти також вилучені й арештовані. Крім того, наклали арешт на понад 150 обʼєктів нерухомого майна, які зареєстровані у тому числі й на юридичні особи (компанії).

Прокурор зазначив, що знайдені кошти під час обшуку — це ще не всі активи, які знайшло слідство.

Під час судового засідання стало відомо, що Крупа має звання “Заслужений лікар України”.

Адвокатка Крупи сказала, що рішення Печерського районного суду Києва було ухвалене з порушеннями. Адже, за її словами, це рішення мав виносити ВАКС. Тож попросила скасувати ухвалу, винесену судом. Окрім того, адвокатка Тетяни Крупи розповіла, що усі кошти підзахисної арештовані й родина Крупи не має можливості їх внести та позичити.

“Згідно КПК розмір застави не має перевищувати 80 прожиткових мінімумів, це близько 250 тисяч гривень. Тоді як для неї застава значно вища (500 млн 1528 гривень)”, — каже захисниця.

Також адвокатка вважає, що для Крупи не може бути обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою через стан її здоровʼя. Її, на думку захисниці, мають відпустити на поруки.

На думку ще однієї адвокатки Тетяни Крупи Анжеліки Моісєєвої, вручення про підозру та затримання відбулося з порушеннями та без доказів. Йдеться про те, що Крупа викидала сумки з коштами за вікном.

“Слідство не встановило походження і статки доходу Тетяну Крупи й не взяло до уваги те, що за 2024 рік вона не подала декларацію”, — розповіла Анжеліка Моісєєва.

Суддя пояснив, що обвинувачення вилучило статки, відняло всі задекларовані доходи й максимально можливий дохід — залишилось 137 мільйонів. На питання судді, чи може захисниця пояснити звідки такі кошти — вона сказала, що не може.

Втім, адвокатка вважає, що все, що зазначено в обвинуваченні — є припущенням прокурора.

“Всі ризики необґрунтовані й не доведені. Адже жодних доказів її впливу на свідків, можливість для підкупу учасників справи, звʼязків із правоохоронними органами немає. Зокрема, йдеться про виїзд за кордон. Бо Тетяна Крупа є депутаткою, тому й так не може без дозволу покидати територію України”, — сказала Анжеліка Моісєєва.

Також захисниця зазначила, що обовʼязки та обмеження, які поклали на Крупу у разі внесення застави, порушують закон.

Крупа попросила у суддів обрати їй запобіжний захід, не пов’язаний із перебуванням під вартою, а під внесення залогу з адекватною сумою.

“Враховуючи, що всі кошти арештовані, то навіть п’ять мільйонів гривень для мене занадто велика сума”.

Після цього обвинувачувана, яка брала участь по відеозвʼязку, розплакалася.

Сторона захисту звернулась до суддів із проханням скасувати ухвалу суду першої інстанції та обрати Тетяні Крупі запобіжний захід, не пов’язаний із триманням її під вартою, або визначити заставу в розумному розмірі, передбаченою статтею 172 КПК.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.