У члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів Володимира Луганського виявився фальшивий диплом наукового ступеню

У Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, яка була сформована за прозорим конкурсом, за участі і під наглядом міжнародних партнерів, — черговий скандал: один із її членів подав серед документів диплом про присудження… неіснуючого на той час наукового ступеня.

Про це повідомляє Закон і Бізнес.

Диплом «власного зразка»

Цей факт виявили активісти, які ще рік тому вихваляли нову процедуру добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів та її склад.

Так, в офіційній біографії Володимира Луганського, що розміщена на сайті ВККС, указано, що він «у 1991 році закінчив Українську юридичну академію за спеціальністю «Правознавство», має науковий ступінь «Доктор філософії в галузі права» (2011)».

Під час співбесіди з членами конкурсної комісії, він уточнив, що отримав цей науковий ступінь у Міжрегіональній академії управління персоналом. Водночас, знайти автореферат роботи чи наукове дослідження, яке, за словами В.Луганського, стосувалося «кримінальної відповідальності за невиконання судових рішень, ст.382 КК» дотепер нікому не вдалося. І не дивно, бо в МАУП на той час була якась власна система наукових ступенів.

Так, уже під час спілкування у ВРП В.Луганського запитали (хронометраж — 39:26), чи має він якісь наукові праці після отримання наукового ступеня в 2011 році. Але той відповів, що, отримавши диплом, науковою діяльністю не

займався, хоча збирався вступити в докторантуру. Та на заваді стали події 2014 року. Що теж викликає подив, оскільки навряд чи у ті часи для суддів із прокурорським стажем були якісь особливі умови вступу до докторантури Луганського інституту внутрішніх справ, якщо вони не опублікували жодної наукової статті.

Ба більше, член ВРП Микола Мороз знову цікавиться: а чи є в В.Луганського диплом кандидата юридичних наук за спеціальністю «081» (1:06:06). Отримує негативну відповідь. М.Мороз уточнює: а по якій спеціальності виданий ваш диплом? В.Луганський знову починає розповідати про тему роботи — ст.382 КК, і додає «Тему пам’ятаю, роботу пам’ятаю, а назву спеціальності — ні». М.Морозу довелося пояснити, що сама назва «доктор філософії в галузі права» як першого наукового ступеня з’явилася в законодавстві значно пізніше — у 2014 році. Однак В.Луганський або дійсно не розуміє причини такої цікавості М.Мороза, або…

Запитання підхопив інший член ВРП Сергій Бурлаков (01:11:54), й В.Луганський відповідає, що МАУП видавала саме такі дипломи. Водночас, технічними та організаційними нюансами видачі диплома він не цікавився, але «завжди ним користувався».

В Міносвіти пояснили, що В.Луганському в МАУП видали диплом власного зразка, хоча не мали для цього належних повноважень. До того ж, МОН не затверджувало рішення спеціалізованої вченої ради МАУП від 1.12.2011 про присудження В.Луганському наукового ступеня. Тож наявний диплом не засвідчує нічого, крім наявності у його власника гарної «корочки», яку можна повісити в офісі.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.