ВАКС – ручний суд САП та НАБУ: Голова ради адвокатів Київської області

Петро Бойко, голова ради адвокатів Київської області прокоментував ситуацію з оскарженням Національного антикорупційного бюро рішення Печерського суду в апеляцію Вищого антикорупційного суду.

“Ця справа — лакмусувий папірець реформ прокуратури та антикорупційних органів, які все реформуються останніми роками. Як зазначила Генеральний прокурор, 24.06.2020 ОГП отримано ухвалу Печерського суду у справі № 757/22567/20-к та вже наступного дня — виконано. При цьому, як зазначає НАБУ, апеляцію САП та НАБУ було подано ще 15.06.2020 (чудова комунікація!!!).

Ба більше, НАБУ та САП звернулися з апеляціями до свого ручного суду — ВАКС, який не може стояти осторонь у такій резонансній справі та завзято бореться з корупцією, не маючи жодних підстав для відкриття апеляційного провадження, відкриває провадження у справі та призначає її судовий розгляд на 20.07.2020. ВАКС не зупиняє, що це не його юрисдикція, навіть теоретично, якщо САП та НАБУ не згодні з рішенням Печерського суду, то відповідно до правил підсудності вони мали б звернутися до Київського апеляційного суду, а не до Апеляційної палати ВАКС.

Однак, на мій погляд, у працівників НАБУ та САП бракує знань кримінального права та процесу, щоб звертатися до суду, який не буде грати на їх боці. Висновок напрошується один: ВАКС починає наочно демонструвати, що він не є незалежним та неупередженим судом, а є лише лялькою в руках ляльководів із НАБУ та САП”, – зазначив Голова ради адвокатів Київської області.