З метою гарантування конституційного права кожного громадянина на щорічну відпустку, пропонується врегулювати право самозайнятих осіб на відпочинок

Народні обранці Олександр Лукашев та Олександр Ковальов зареєстрували проєкт закону, яким пропонується внести зміни до Закону України «Про відпустки», якими передбачається надати право самозайнятим особам на оформлення щорічної основної відпустки строком один календарний місяць шляхом подання відповідної заяви до органу податкової служби за місцем реєстрації.

Про це йдеться у картці законопроєкту, розміщеному на сайті Верховної Ради України.

На сьогодні Закон України «Про відпустки» регламентує право на відпустки лише для громадян України, які є перебувають у трудових відносинах із юридичними особами або працюють за трудовим договором у фізичної особи.

У пояснювальній записці автори проєкту зазначають, що право на відпочинок – це конституційне право, забезпечується наданням днів щотижневого відпочинку, а також оплачуваної щорічної відпустки, встановленням скороченого робочого дня щодо окремих професій і виробництв, скороченої тривалості роботи у нічний час. Максимальна тривалість робочого часу, мінімальна тривалість відпочинку та оплачуваної щорічної відпустки, вихідні та святкові дні, а також інші умови здійснення цього права визначаються законом (стаття 45 Конституції України).
Враховуючи вищевикладене, з метою гарантування конституційного права кожного громадянина на щорічну відпустку, видається доцільним врегулювати та закріпити на законодавчому рівні право самозайнятих осіб на відпочинок.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.