Засновника Concorde Capital затримано на кордоні з Польщею: справа незаконного заволодіння землями у Київській області

Викрито керівника Ігоря Мазепу та учасників злочинної організації, які незаконно заволоділи землями дамби Київської ГЕС.

За даними слідства, засновник інвестиційної компанії, його брат та інші учасники злочинної організації з використанням корупційних зв’язків у державних органах незаконно заволоділи землями водного фонду, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС.  Йдеться про земельну ділянку у Вишгородському районі площею понад 7 га вартістю більше 20 млн грн.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Протягом 2020-2021 років учасники злочинної організації підшуковували осіб, які за грошову винагороду підписували документи щодо виділення земельних ділянок у приватну власність. В подальшому ці землі шляхом продажу передавались учасникам злочинної організації. Ті, в свою чергу, переоформлювали їх на представників забудовників елітної нерухомості, на чиє замовлення та фінансування вчинялись незаконні дії. У незаконній схемі також брали участь окремі службові особи органів Держгеокадастру. 

Правоохоронці провели обшуки за місцем проживання та роботи учасників злочинної організації.

Засновника інвестиційної компанії  затримано при спробі покинути територію України в напрямку Республіки Польща, через пункт пропуску «Шегині». Загалом в порядку ст. 208 КПК України затримано чотирьох осіб. 

Вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру у незаконній приватизації державного майна, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом за ч. 2 ст. 233, ч. 3 ст. 209 КК України, а засновнику інвестиційної компанії ще й у створенні, керівництві злочинною організацією, а також участі у ній за ч. 1 ст. 255 КК України. 

Крім того, вирішується питання щодо повідомлення про підозру у перевищення влади або службових повноважень двом колишнім керівникам Держгеокадастру у Київській області за ч. 3 ст. 365 КК України.

У листопаді 2023 року восьми учасникам цієї злочинної організації було повідомлено про підозру. Шестеро з них перебуває під вартою.

Досудове розслідування здійснює Головне слідче управління Державного бюро розслідувань, оперативний супровід – ДСР НПУ.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.