Адвокати Саакашвілі оскаржать рішення ЄСПЛ про відхилення його скарги на політичне переслідування та несправедливе розслідування

Адвокати колишнього президента Грузії Саакашвілі оскаржать рішення Європейського суду з прав людини про відхилення його скарги на політичне переслідування та несправедливе розслідування, стверджуючи, що він був неправомірно засуджений за використання своїх президентських повноважень щодо помилування.

Про це повідомляє Новини Грузія.

“Ми глибоко переконані, що Михайла Саакашвілі переслідують із політичних мотивів, що його право на справедливий суд порушено. При цьому його визнали винним у діянні, яке за законом не вважається злочином. Тому ми подамо апеляцію до Великої палати Європейського суду у терміни, встановлені Європейською конвенцією”, – зазначив адвокат Бека Басилая.

Він наголосив, що рішення про відсутність порушень статті 7 Європейської конвенції було ухвалено п’ятьма голосами проти двох. Басилая вважає, що ця обставина підтверджує юридичну силу їхніх вимог.

Визнання неприйнятної скарги на порушення статті 18 Конвенції, за якою обговорювалося використання владою кримінально-правового механізму проти Саакашвілі, адвокат пояснив відмовою за статтями 6 і 7. Таким чином, ЄСПЛ взагалі не став обговорювати цю частину.

“Сподіваємося, що наші аргументи врахують. Тому що осуд президента за реалізацію прерогативи помилування є незаконним актом. Право Михайла Саакашвілі на захист у ході судового розгляду було по суті порушено і ці порушення були обумовлені політичною мотивацією”, — заявив Басилая.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.