Андрію Смирнову суд обрав запобіжний захід у вигляді застави 10 млн грн, які він має внести протягом 5 днів

Вищий антикорупційний суд розглянув клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо обрання запобіжного заходу колишньому заступнику глави Офісу Президента України Андрію Смирнову, ухваливши рішення взяти його під варту у разі невнесення застави у сумі 10 млн гривень.

Про це йшлось під час трансляції судового засідання.

Також на підозрюваного покладено такі процесуальні обов’язки:
▫️прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду;
▫️не відлучатися з міста Києва без дозволу детектива, прокурора та суду;
▫️повідомляти детектива, прокурора та суд про зміну місця свого проживання та місця роботи;
▫️утримуватися від спілкування зі свідками у справі;
▫️здати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт/паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Застава має бути внесена не пізніше п’яти днів з дня обрання запобіжного заходу.

Запобіжний захід діятиме до 28 липня 2024 року.

Нагадаємо, що у грудні 2023 року НАБУ провело обшук у рідного брата Смирнова. Під час обшуку було виявлено розписки між Смирновим та Василем Астіоном про фіктивну позику на купівлю квартири у центрі Львова, яку показав у своєму розслідуванні Михайло Ткач. За даними видання, цю квартиру Смирнов отримав у вигляді неправомірної вигоди за одне із рішень Верховного Суду. Також, Смирнова підозрюють в отриманні неправомірної вигоди у вигляді дорогоцінного мотоцикла та паркувального місця.

Слідство зазначає, що Смирнов впливав на судову владу через вже іншого обвинуваченого, а саме колишнього голову Верховного Суду Всеволода Князєва, який в свою чергу мав вплинути на інших суддів. Тому прокурор клопотав обмеження прав обвинуваченого Смирнова.

“Я не хочу коментувати отой мотлох, який ми тут з Вами слухали три години”, – прокоментував Смирнов інформацію, яку представив прокурор у судовому засіданні.

Судове засідання вів суддя Вищого антикорупційного суду Віктор Маслов.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.