Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила в силі запобіжний захід Андрію Смирнову

Апеляційна скарга колишнього заступника глави Офісу Президента України Андрія Смирнова, якого підозрюють у незаконному збагаченні на 15,7 млн грн., на запобіжний захід залишена без задоволення.

Таке рішення ухвалив суд у справі №991/4530/24, інформує Закон і Бізнес.

Під час попереднього засідання, що відбулося 21 червня, сторони обвинувачення та захисту озвучили зміст своїх скарг. Зокрема, сторона обвинувачення просила збільшити розмір застави майже вдвічі, посилаючись не те. що у розпорядженні підозрюваного є значні активи (за оцінкою слідства — понад 35 млн грн.), які він може використовувати як для внесення застави, так і для переховування від слідства.

Натомість сторона захисту в особі адвоката Юрія Іващенка, доводила протилежне, намагаючись скасувати цей запобіжний захід, зокрема, в частині спілкування А.Смирновим з Василем Астіоном, який є його адвокатом. Прикметно, що Ю.Іващенко проходить як обвинувачений в іншій справі, яку розглядає ВАКС, а В.Астіон — як підозрюваний ще в одному кримінальному провадженні.

Під час сьогоднішнього засідання підозрюваний А.Смирнов намагався переконати суд, що ніякої «разючої відмінності у вартості» придбаного на ім’я брата чи інших осіб майна немає. Натомість, почав наводити приклади із декларацій директора НАБУ, дружини прокурора у цьому провадженні та детектива.

Утім, АП ВАКС у складі головуючої Валерії Чорної, Олега Павлишина та Андрія Никифорова залишила без задоволення апеляцію Смирнова, а ухвалу слідчого судді щодо застосування до підозрюваного застави в якості запобіжного заходу без змін. Тобто фактично підтвердила обґрунтованість підозри колишньому заступнику глави ОПУ в незаконному збагаченні.

Нагадаємо, що наприкінці травня слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Віктор Маслов підтримав клопотання прокурора та застосував до Смирнова запобіжний захід у вигляді 10 млн грн. застави, яку було внесено. Також на Андрія Смирнова покладено певні процесуальні обов’язки.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.