Апеляція Вищого антикорупційного суду залишила підозру колишньому заступнику очільника Одеси у справі Кауфмана

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтримала рішення, яким не скасували повідомлення про підозру, оголошене колишньому заступнику міського голови Одеси Михайлу Кучуку. Правоохоронці підозрюють його в одержанні неправомірної вигоди від злочинної організації Бориса Кауфмана та Алекса Боруховича – раніше Олександр Грановський.

Таке рішення 1 лютого ухвалив суд.

Захист Кучука просив скасувати підозру, оскільки вона є незаконною і підлягає скасуванню. На думку адвоката, старшим детективом НАБУ були порушені імперативні вимоги ст.ст. 277-279 КПК України, а саме: детективом не було виконано імперативного обов’язку щодо належного інформування його клієнта та забезпечення ознайомлення останнього зі змістом вказаного повідомлення. Суддя відмовив у скарзі на підозру, тому адвокат підозрюваного подав апеляцію на це рішення.

«Апеляційну скаргу захисника підозрюваного залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 25.12.2023 – без змін. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною й оскарженню в касаційному порядку не підлягає», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, 5 грудня 2022 року правоохоронці затримали Кауфмана і Грановського. За версією слідства, восени 2021 року, після викриття детективами НАБУ та прокурорами САП злочинної організації, що спеціалізувалася на корупційних схемах незаконного вибуття майна з комунальної власності Одеси, на її місті з’явилася нова.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.