Через неможливість розглянути питання доцільності продовження тримання Червінського під вартою, суд прийшов до висновку про необхідність застосування ст.615 ч.5 КПК

Колишнього в. о. командира однієї з частин Сил спецоперацій Романа Червінського, про викрадення якого заявили його адвокати після судового засідання 19 квітня, згідно з постановою суду утримуватимуть під вартою ще два місяці, а питання про продовження йому запобіжного заходу розглянуть на засіданні суду 24 травня 2024 року.

Це випливає із постанови Кіровоградського районного суду від 19 квітня, яку адвокати у справі Червінського надали ZN.UA.

В документі значиться, що рішення було прийнято на підставі статті 615 ч.5 КПК України, згідно з якою у разі неможливості проведення підготовчого судового засідання запобіжний захід у вигляді тримання під вартою вважається продовженим до вирішення відповідного питання у підготовчому судовому засіданні, але не більше ніж на два місяці.

«Враховуючи викладене, зважаючи на численні та тривалі повітряні тривоги, неявку захисників на судове засідання, неможливо провести підготовче судове засідання 19.04.2024, а також неможливість розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого Червінського Романа Григоровича під вартою, суд прийшов до висновку про необхідність застосування положень ст.615 ч.5 КПК України та вважати продовженим строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо обвинуваченого до вирішення питання у наступному судовому засіданні, але не більше ніж на два місяці», – йдеться в постанові суду.

Таким чином Роман Червінський вважається арештованим до 17 червня, а наступне судове засідання  у його справі призначено на 11:40 24 травня. До цього часу затриманого утримуватимуть у ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор».

«Це незаконно та абсурдно. В рішенні йдеться, що вони не змогли провести судове засідання, але водночас під час цього неможливого засідання прийняли рішення про запобіжний захід рішенням суду», – підкреслив у  коментарі захисник Червінського.   

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.