Через швидке розслідування, кваліфікація у справі вбивства підлітка на фунікулері може з ч. 2 ст. 115 перетворитися на ч. 1 ст. 119 КК – вбивство з необережності: адвокат Кушнір

Слідчі дії були проведені не в ті терміни, які було потрібно для розслідування такої категорії справ. Якщо обвинуваченому інкримінують вбивство з хуліганських мотивів, за яке людині загрожує довічне позбавлення волі, а фактично орган досудового розслідувань за місяць завершив слідство у справі вбивства на фунікулері, то кваліфікацію у справі може бути змінено.

Про це розповів в ефірі КИЇВ24 адвокат Богдан Кушнір.

Він розповів, що днями був проведений слідчий експеримент за участі підозрюваного і одразу після цього фігуранту повідомили, що слідчі дії закінчилися.

“Це нелогічно. Слідство мало провести окремо слідчий експеримент з Артемом та дітьми. А на слідчий експеримент була запрошена сторона, яка представляє загиблого. Чи можна довіряти цим свідченням, через те, що це був груповий експеримент?”, – зазначив Богдан Кушнір.

Якщо слідство в такому недоробленому стані передасть справу до суду, то фаховий адвокат, на його думку, буде “розвалювати” її у суді. Кваліфікація, вважає Богдан Кушнір, з ч. 2 ст.115 може перетворитися на ч.1 ст.119 КК України – вбивство з необережності.

Нагадаємо, що 8 травня Державне бюро розслідувань повідомило, що завершило слідство за фактом трагедії на станції фунікулера у Києві. У ході розслідування слідчі Бюро встановили, що позбавлення життя неповнолітнього вчинено з хуліганських мотивів, а тому перекваліфікували підозру на ч. 2 ст. 115 КК України, яка передбачає довічне ув’язнення. Після ознайомлення стороною захисту, справу буде скеровано до суду.

Процесуальне керівництво здійснює Київська спеціалізована прокуратура у сфері оборони.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.