Черкаський адвокат підробляла ПЛР-тести для виїзду за кордон та в’їзду в країну: ч. 1 ст. 358 КК України

При цьому її клієнти не здавали жодних аналізів. Жінці повідомили про підозру у вчиненні вказаного правопорушення, слідчі розслідують кримінальне провадження. 

Про це повідомляє прес-служба Національної поліції.

Протиправну «схему» організувала юрист однієї з комерційних структур Черкас. Через власні зв’язки серед представників декількох медлабораторій жінка виготовляла фальшиві довідки з негативним результатом на COVID-19.

Готову підробку організатор схеми пропонувала клієнтам, серед яких – громадяни, які планували виїзд для відпочинку за межі України.  

Ціна однієї довідки з негативним результатом ПЛР-тесту на COVID-19 для виїзду становила 500 гривень, а для в’їзду на територію України – 550 гривень. Тобто з одного клієнта правопорушниця отримувала близько тисячі гривень. 

Фальшиві документи жінка передавала замовникам під час зустрічей у кав’ярнях, де її викрили працівники Головного управління Національної поліції в Черкаській області спільно зі співробітниками Управління СБУ. 

Наразі за процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури правопорушниці повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.