Чоловік сумлінно виконував свій обов’язок, а опинився на лаві підсудних: Уповноважений з прав людини Лубінець взяв справу на контроль

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Лубінець відреагував на справу мешканця Сумщини Віталія Куколя, якого судять за виготовлення зброї.

Про це повідомляє Суспільне.

Він заявив, що бере справу під особистий контроль: «Чоловік сумлінно виконував свій обов’язок, а опинився на лаві підсудних».

Восени 2023 року Куколь розповів Суспільному про те, як з односельцями на початку повномасштабного вторгнення готувались обороняти від російських військ село Кам’янку. Він власноруч виготовив вибухівку та замінував шлях між окупованим на той час Тростянцем і Кам’янкою, допомагав виводити людей з окупації та співпрацював з 93-ю бригадою «Холодний Яр».

Нині ж йому інкримінують статтю «Незаконне поводження зі зброєю», якщо його провину доведуть, то Куколю загрожує до семи років увʼязнення. Чоловік провини не визнає. Каже, що після закінчення війни хотів передати саморобну зброю в музей, а робив її для захисту села і односельчан.

«Беру цю справу на особистий контроль і буду вживати всіх належних заходів для захисту прав людини, адже здоровий глузд і справедливість мають перемогти!» — наголосив омбудсман.

Наступне судове засідання у справі Куколя відбудеться 22 серпня. До цього часу вивчатимуть докази.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.