Проєкт про мобілізацію містить норми, що суперечать Конституції: уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець

Проєкт закону “щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”, який 25 грудня було зареєстровано у Верховній Раді Кабінетом міністрів, містить норми, які суперечать Конституції України.

Про це він повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець під час телемарафону.

Він уточнив, що йдеться про низку обмежень, передбачених у законопроекті щодо осіб, які ухиляються від мобілізації. Зокрема, це заборона на операції з нерухомістю, керування особистим транспортом, використання грошових коштів.

“Це пряма норма Конституції: людина не може бути обмежена у своїх правах. Якщо людина офіційно володіє, наприклад, будинком, то не можемо ми на рівні закону заборонити їй продати цей будинок або купити інший. Це прямо суперечитиме Конституції”, — пояснив Лубінець.

Він додав, що потрібно дочекатися остаточного варіанту законопроекту з усіма запропонованими змінами.

“У цьому законопроекті, на мій погляд, є норми, які суперечать Конституції. Я прямо буду про це писати, коли він зайде офіційно на погодження до мене. Це, я так розумію, відбуватиметься не на етапі підготовки на рівні Кабміну, а на етапі підготовки до розгляду в комітеті… Саме тому я чекаю офіційного направлення цього законопроекту до мене: ми ретельно його вивчатимемо і я робитиму свої заперечення”, — сказав Лубінець.

Він наголосив, що Україна повинна відповідально ставитися до прийняття законів і не порушувати права власних громадян.

“З одного боку, ми захищаємо нашу державу, захищаємо всіх громадян, ми воюємо проти рф. Але ми не можемо дійти до того самого стану, що воюючи проти рф, перетворимося на щось, схоже на росію, коли в нас не діятимуть ні закони, ні норми, а Конституція перетвориться просто на папірець”, — підсумував омбудсман.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.