Данішевська заявила, що втомилась від боротьби з законопроєктом 1008, тому не було енергії на питання касаційних фільтрів

Під час онлайн-зустрічі, яка була організована Асоціацією правників України із Головою Верховного Суду Валентиною Данішевською, вона поділилась з адвокатами своїм баченням щодо питання касаційних фільтрів.

“Ми з Вами дуже втомились від боротьби проти законопроєкту 1008, і не мали вже стільки енергії для того, щоб краще реагувати на поглиблення цих фільтрів (мається на увазі – касаційних). Хоча ВС висловлював свої позицію під час засідання комітету, але напевно не всі помітили, що для того, щоб виправдати, як ми це сприйняли, скорочення ВС, деякі категорії справ були позбавлені касаційного оскарження. Знову ж таки, законодавець у нас каже, от ці справи не будуть переглядатись у касаційному порядку. Це чия проблема? Це суд має змагатися за справи, щоб у когось виникло враження, чому це суд так хоче їх розглядати? Чи то можливо самі люди за допомогою адвокатів мали б цьому заперечити? ” – відповіла Голова Верховного суду.