Про це повідомила Ірина Венедіктова, Генеральна прокурорка на своїй сторінці у Facebook.
“Слухала сьогодні парламентарів і дивувалась. Депутатам з профільного комітету було б непогано знати, що Академії прокуратури не існує вже більше року, а з 2015-го вона перестала бути вишем і нікого не випускає. Тому тези про якусь «кастовість» і автоматичний перехід зі студентської лави без конкурсного добору в прокурори – нісенітниця. Неправда і те, що стажист зможе підписувати «прослушки» і «наружки».
Якщо уважно читати законопроект №5158 – там написано, що стажування передбачає певний порядок і за ним стажисти зможуть здійснювати процесуальне керівництво лише в провадженнях про кримінальні проступки.
Мушу відповісти і на тезу про «зачистку професіоналів». На переконання тих же досвідчених прокурорів, яких нібито захищали противники законодавчої ініціативи, 2 роки юридичного стажу будь-де – не запорука успішної роботи в прокуратурі. Юрисконсульт з приватної компанії, де діяльність ніяк не пов’язана з кримінальним правом і процесом, не завжди фаховіший за випускника-юриста, який щойно вивчав ці дисципліни.
Законопроект навпаки про рівність їхнього доступу до професії прокурора. Він допускає конкуренцію між випускником і юристом зі стажем. А чесний добір, прозора тестова процедура вже покаже, хто з них кращий.
Скільки раз ми із парламентської зали чули про те, що молодь врятує цю країну. А сьогодні раптом їх, перспективних, натхненних і розумних українців, називають «заокеанськими опричниками», а їхнє бажання працювати і змінювати щось – «совком».
На жаль, депутати не усвідомлюють розриву між професійним навчанням і роботою в юридичній галузі і проблематики молодіжного безробіття. Лише кожен 10-й знаходить роботу і це офіційна статистика, а про працю за фахом я взагалі мовчу. Своєю недержавницькою позицією деякі народні обранці сьогодні розширили ряди тих, кому доведеться йти до «Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості», а простіше кажучи на біржу праці, замість того щоб мати шанс на перше робоче місце і професійний ріст”, йдеться у публікації Венедіктової.