Верховна Рада вирішила, що директора НАБУ призначає та звільняє з посади Кабінет міністрів України

Верховна Рада України проголосувала за законопроєкт, яким передбачено, що Кабінет міністрів приймає рішення про звільнення директора НАБУ з посади, якщо за нього проголосувало не менш як дві третини посадового складу уряду.

За прийняття законопроєкту “Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність з вимогами Конституції України” проголосували 304 народних депутати.

Директором НАБУ може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше 10 років, досвід роботи на керівних посадах в державних органах, установах, організаціях, у тому числі за кордоном, або в міжнародних організаціях не менше п’яти років, володіє державною мовою та здатний за своїми діловими та моральними якостями, освітнім і професійним рівнем, станом здоров’я виконувати відповідні службові обов’язки.

Визначається, що НАБУ є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, який займається корупційними та іншими кримінальними правопорушеннями.

Законом визначено, що Кабінет міністрів спрямовує і координує діяльність Національного бюро.

Акти НАБУ не можуть бути скасовані повністю чи в окремій частині Кабінетом міністрів України.