Для вироблення уніфікованих позицій суддів, слідчих, прокурорів сьогодні важливо проводити спільне навчання: суддя ВС Кравченко

Голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко заявив, що за останній рік роботи системи кримінальної юстиції чітко окреслилися проблеми, які потрібно вирішувати.

Про це повідомляє Судова влада.

Так, необхідно забезпечити вироблення єдиних підходів під час досудового розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень, пов’язаних з війною. Для цього потрібно проводити навчання прокурорів, слідчих і суддів за однаковими стандартами. На цьому етапі важлива взаємодія Національної школи суддів України та Тренінгового центру прокурорів України.

Адже вже на початку досудового розслідування його проведення неможливе без залучення слідчих суддів, які здійснюють судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні (йдеться, зокрема, про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення НСРД). У цьому контексті важливими є судові рішення слідчих суддів. З огляду на велику кількість випадків, коли з певного питання слідчі судді (не тільки різних судів, а й одного суду) ухвалюють протилежні рішення, є необхідність забезпечити механізм єдності судової практики в тих категоріях справ, у яких не передбачено касаційного оскарження.

Це питання не врегульовано на законодавчому рівні, тому для вироблення уніфікованих позицій суддів, слідчих, прокурорів сьогодні важливо проводити спільне навчання.