Дорадча група експертів оголосила підсумки етапу оцінювання рівня компетентності кандидатів на посаду судді КСУ

Дорадча група експертів 2 травня ц.р. провела засідання, на якому ухвалила рішення щодо оцінювання рівня компетентності у сфері права кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України.

Про це повідомляє КСУ.

Оцінку “відповідає” критерію визнаного рівня компетентності у сфері права отримали такі кандидати на посаду судді Конституційного Суду, допущені до конкурсу Верховною Радою України:

  • – Юрій Барабаш
  • – Олександр Водянніков
  • – Сергій Різник

Разом з тим, решта кандидатів, допущених до конкурсу Верховною Радою України, отримали оцінку “не відповідає” та припинили подальшу участь в конкурсному відборі. Зокрема, такі кандидати, як:

  • – Наталія Денисенко
  • – Тарас Цимбалістий
  • – Роман Яроменок

За квотою зʼїзду суддів України оцінку “відповідає” критерію визнаного рівня компетентності у сфері права отримали такі кандидати на посаду судді Конституційного Суду:

  • – Алла Олійник
  • – Олександра Яновська

Відповідно до цього рішення кандидатка Наталія Денисенко отримала оцінку “не відповідає” та припинила подальшу участь в конкурсному відборі.

Після голосування Секретар ДГЕ Ярослав Романюк коротко підсумував ситуацію з конкурсами, які восени 2023 року були оголошені на 5 вакантних посад, та зазначив:

“Крізь сито ДГЕ пройшли лише три кандидати, які були допущені до конкурсу Парламентом.

З огляду на мінімально допустимий конкурс на посаду це означає, що ці три кандидати будуть рекомендовані до обрання на одну з трьох вакантних посад за квотою Верховної Ради України.

Разом з тим, конкурси на дві інші вакантні посади судді КСУ за квотою Парламенту повинні бути оголошені повторно у звʼязку з недостатньою кількістю кандидатів для продовження конкурсного відбору на ці вакантні посади”.

Він нагадав, що відповідно до Закону України “Про Конституційний Суд України”, на будь-якому етапі відбору повинно бути не менше двох кандидатів на одну вакантну посаду.

Ярослав Романюк також додав, що Дорадча група офіційно поінформує про це Верховну Раду України, щоб вона могла невідкладно вжити необхідних заходів для оголошення повторних конкурсів.

Дорадча група експертів закликала всіх професійних правників подавати свої кандидатури на вакантні посади суддів КСУ, зокрема на повторний конкурс за квотою зʼїзду суддів України та майбутні повторні конкурси за квотою Парламенту.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.