Дуже важливо розуміти те, що заходи забезпечення позову мають узгоджуватися з предметом та підставами позову: суддя Вронська

29 жовтня 2021 року судовою палатою для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду проведено круглий стіл для забезпечення господарських судів Північно-західного апеляційного округу методичною інформацією з питань вирішення корпоративних спорів.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Суддя, секретар судової палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів КГС ВС Ганна Вронська акцентувала на загальній тенденції щодо збільшення кількості корпоративних справ. Щодо забезпечення позову в корпоративних спорах суддя КГС ВС зазначила, що дуже важливо розуміти те, що заходи забезпечення позову мають узгоджуватися з предметом та підставами позову, а також не повинні порушувати прав інших акціонерів (учасників) господарського товариства. Водночас такий спосіб забезпечення позову, як накладення арешту на майно, у корпоративному спорі може узгоджуватися, зокрема, з вимогою майнового характеру, як-от стягнення (витребування з володіння) з відповідача частки (частини частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю. Окрім цього, якщо заявлені позовні вимоги є вимогами немайнового характеру, то такий захід забезпечення позову, як накладення арешту на майно, не є співмірним із предметом спору в цій справі.