Естонія, як і раніше, не сприймає серйозно право громадян на конфіденційне спілкування з адвокатом

Одним із базових принципів адвокатської діяльності є конфіденційність. Він передбачає заборону втручання у приватне спілкування адвоката з клієнтом, а також захист інформації, що становить адвокатську таємницю. Утім, державні органи схильні ігнорувати ці гарантії.

На загальних зборах, присвячених 105-річчю адвокатури Естонії, голова Асоціації адвокатів Естонії Імбі Юрген підкреслила, що Естонська держава, як і раніше, не сприймає серйозно право громадян на конфіденційне спілкування з адвокатом.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

«Справедливе правосуддя можливе лише в тому випадку, якщо людина може консультуватися зі своїм адвокатом відверто, не побоюючись втручання та підслуховування, – заявила І.Юрген. – Європейський суд з прав людини ухвалив, що закони Естонії недостатньо захищають конфіденційність. Три роки тому ми внесли пропозиції державі щодо ефективного захисту адвокатської таємниці, але досі чекаємо на кроки від держави».

Естонські колеги називають недостатній рівень захисту конфіденційності серйознішою проблемою у разі обшуку в адвокатських бюро. Закон недостатньо захищає дані на носіях інформації, що належать адвокатам, а також професійну таємницю, яку вони містять. Неможливо визначити скільки копій було зроблено з носія даних, хто з ними ознайомився, чи були також переглянуті дані клієнтів, не пов’язані з обшуком.

Крім того, абсолютно не регламентовано пошук носіїв адвокатської інформації за межами адвокатських бюро.

«Аргумент про те, що чесній людині нема чого боятися, актуальний доти, поки особа або її близька людина несправедливо не опиниться в шестеренках правосуддя», – зазначила І.Юрген.

Асоціація адвокатів Естонії – публічно-правова організація, що об’єднує адвокатів та незалежна від держави, яка організує надання юридичних послуг, відстоює професійні права адвокатів та здійснює нагляд за дотриманням адвокатами вимог професійної придатності та професійної етики.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.