Федеральний суддя Каліфорнії видав загальнонаціональний наказ, який забороняє адміністрації Трампа скасовувати легальний статус іноземних студентів, які навчаються та працюють у Сполучених Штатах. Рішення стосується окремих студентів, а не навчальних закладів.
Про це повідомляє Bloomberg.
Рішення прийняте окружним суддею Джеффрі Уаїтом в Окленді, забороняє адміністрації скасовувати правовий статус іноземних студентів без проведення індивідуального розгляду та дотримання критеріїв, викладених у федеральних нормативних актах.
Нагадаємо, що на початку цього року адміністрація Трампа скасувала записи про тисячі іноземних громадян у так званій інформаційній базі даних про студентів та учасників програм обміну. Цей крок був зроблений після того, як адміністрація заявила, що вживає заходів для боротьби з іноземними студентами з кримінальним минулим.
У четвер адміністрація Трампа повідомила Гарвардський університет про те, що вона відкликає сертифікат програми “Студенти та учасники програм обміну”. Скасування записів у базі даних SEVIS фактично означає, що студенти більше не мають легального статусу в країні, що ставить їх під загрозу арешту, затримання і навіть депортації.
Минулого місяця американські чиновники відновили скасований статус тисяч студентів, незважаючи на кілька юридичних проблем. Уаїт зазначив, що він стурбований тим, що чиновники намагаються уникнути судового контролю, “різко” змінюючи позиції для вирішення окремих справ у судах по всій країні.
“Незрозуміло, чим це закінчиться, якщо відповідачам не буде заборонено обходити свої власні обов’язкові правила”, — наголосив Уаїт.
Опоненти у студентських справах SEVIS стверджували, що масові звільнення були незаконними і що принаймні в деяких випадках адміністрація вичищала студентів, які не відповідали стандартам для позбавлення їх статусу.
Уаїт зазначив, що студенти, які подали позови до його суду, швидше за все, досягнуть успіху, доводячи, що позбавлення їх статусу було “свавільним і примхливим”. Його наказ також забороняє адміністрації заарештовувати або затримувати студентів на підставі анулювання SEVIS або “застосовувати будь-які несприятливі правові наслідки”, поки триває судовий розгляд.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.