Верховний Суд штату Колорадо заборонив Трампу брати участь у виборах на висування кандидатом на пост президента США

Верховний Суд штату Колорадо виніс вердикт, який забороняє Дональду Трампу брати участь у місцевих виборах претендентів-республіканців на висування кандидатом на пост президента США.

Про це пише CNN, повідомляє Суспільне.

Судді пояснили своє рішення 14-ю поправкою до конституції США, яка забороняє учасникам заколоту обіймати найвищі державні посади. Йдеться про штурм Капітолію США 6 січня 2021 року. За ухвалення заборони Трампу проголосували четверо суддів, проти — троє.

Вердикт суду щодо Трампа чинний лише на території штату Колорадо. Поки що він не набув чинності, оскільки експрезидент до 4 січня має право подати апеляцію до Верховного Суду США.

Представник передвиборчого штабу Дональда Трампа Стівен Чунг одразу заявив, що рішення суду в Колорадо є помилковим і пообіцяв негайно його оскаржити до вищої судової інстанції країни.

Як пише The New York Times, Верховний суд Колорадо відклав своє рішення до 4 січня 2024 року, щоб дати час Трампу подати апеляцію до Верховного суду США. Якщо він це зробить, постанову можна буде призупинити на довше.

“Рішення є не тільки історичним і виправданим, але й необхідним для захисту майбутнього демократії в нашій країні”, — заявив президент організації “Громадяни за відповідальність і етику” у Вашингтоні Ной Букбіндер, чия організація представляла виборців, які прагнуть дискваліфікувати Трампа.

У суді справа ґрунтувалася на кількох питаннях: чи був штурм Капітолія повстанням прихильників Трампа, коли вони 6 січня 2021 року намагалися змінити результати президентських виборів 2020 року. Якщо так, то чи брав участь Дональд Трамп у цьому повстанні через його повідомлення своїм прихильникам заздалегідь, його промову того ранку та його дописи у Twitter під час штурму? Чи мають суди повноваження забезпечити виконання розділу 3 14-ї поправки без рішення Конгресу? І чи стосується розділ 3 президентства?

Суддя Сара Б. Воллес, яка ухвалювала рішення окружного суду в Колорадо, відповіла “так” на всі запитання, крім останнього.

Оскільки в Розділі 3 перелічено кілька посад, але не президентство, і оскільки президентська присяга сформульована інакше, ніж присяги перелічених посад, суддя Воллес дійшла висновку, що широка фраза “офіцери Сполучених Штатів” не мала на меті включати президентство. Верховний суд Колорадо не погодився.

“Ми не надаємо такої ж ваги, як районний суд, тому факту, що посада президента конкретно не згадується в третьому розділі. Імовірніше, що президентська посада не внесена конкретно, тому що це очевидно”, — написали судді.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.