Голова Київського райсуду Одеси Сергій Чванкін не зʼявився на співбесіду до Вищої кваліфікаційної комісії суддів

Одеський голова суду Сергій Чванкін не зʼявився на засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів, натомість за один робочий день до цього  надіслав клопотання.

Про це повідомляє Слідство.Інфо.

«Висновок ГРД в оновленій редакції оприлюднений на сайті 8 травня 2024 року. У висновку зʼявилася велика кількість обставин крім тих, які були зазначені раніше у 2019 році. Враховуючи те, що для надання пояснень мені потрібно подати додаткові запит й отримати на них відповіді, а також отримати інформацію з підтвердженими документами, планується надання графічних матеріалів та додатків в обсязі не менше 200 файлів. Орієнтовний час отримання запитуваної інформації складатиме не менше 8 тижнів», – йдеться у клопотанні.

У висновку ГРД йдеться, що питання про наявність грошей у Чванкіна і його родини на елітну нерухомість відкрите ще з початку 2000-х. Незрозуміло, де батьки дружини та інші родичі брали гроші, коли купували нерухомість в елітних ЖК і котеджному містечку, і потім передавали її сім’ї судді.

Доповідач ВККС Андрій Пасічник сказав, що комісія суддів має надати час Сергію Чванкіну на підготовку відповідних документів, разом з тим 8 тижнів — це занадто тривалий період. Також, відсутність документів не означає, що це поважна причина не зʼявитися судді на засідання комісії. 

«Я не вважаю, що висновок у новій редакції настільки відрізняється від попередньої редакції, що потрібно аж 8 тижнів, як вказує суддя для того, щоб підготувати відповідь. Звичайно, що документи відрізняються, але переважна частина обставин, які наведені у новій редакції, міститься у попередній редакції висновку. Більше того, на попередніх співбесідах ці запитання обговорювалися і відповіді суддя надавав із відповідними документами. Мені особисто вистачило часу, щоб підготуватися до сьогоднішнього обговорення», — розповів доповідач Андрій Пасічник.

Колегія суддів вирішила відкласти розгляд питання щодо відповідності Чванкіна обійманій посаді до 17 червня цього року. А також надати пояснення про відсутність його під час засідання. 

Нагадаємо, Голова Київського районного суду Одеси Сергій Чванкін задекларував компанію дружини в США, яка володіє апартаментами в Маямі вартістю $310 тис. або близько 12 млн грн. Заробітки самого судді та його дружини, викладачки Одеської юридичної академії та адвокатки Неллі Голубєвої, не дозволяють таких видатків. У декларації не вказано ані витрат на купівлю цієї нерухомості, ані факту появи кредитних зобовʼязань, якщо Голубєва придбала її в іпотеку. 

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.