Голова Верховного Суду Всеволод Князєв про дії Андрія Смирнова: можу розцінювати більше як деструктивні

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв прокоментував непряму критику Заступника Офісу Президента Андрія Смирнова, в обов’язки якого входять питання, пов’язані з судовою реформою.

Приводом для такого коментаря стало висловлювання Смирнова щодо формування ради з відбору членів Вищої ради правосуддя: “Якщо Етична рада, головою якої є чинний суддя ВС, обирає кандидатами до ВРП 16 людей, 7 з яких є суддями того ж ВС, і це сприймається суспільством, тоді все в порядку».

Свій коментар Голова Верховного Суду Всеволод Князєв дав в інтерв’ю Hromadske.

“Ці посили були дуже негативно сприйняті суддівською спільнотою, бо якщо наше євроінтеграційне завдання було сформувати Вищу раду правосуддя, а один із керівників ОП фактично критикує ті етапи процесу, які закладені в реформу ВРП, — це демотивує суддів на участь у з’їзді, на обрання нових членів ВРП. Як результат — це могло стати причиною провалу формування Вищої ради правосуддя і невиконання другої євроінтеграційної вимоги в переліку вимог, які були надіслані Єврокомісією. 

Тому я ці дії можу розцінювати більше як деструктивні. Крім того, право вирішального голосу в роботі Етичної ради мають члени, які делеговані міжнародними партнерами. Тож такі висловлювання в бік Етичної ради що означають? Профільний заступник ОП звинувачує наших партнерів у чому? Також варто звернути увагу, що далеко не всі з семи суддів Верховного Суду були підтримані З’їздом суддів і стали членами ВРП”, – заявив Князєв.