Князєв продовжує залишатися суддею Верховного Суду: голова ВС Станіслав Кравченко

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко прокоментував кейс Князєва та зазначив, що Всеволод Князєв досі залишається чинним суддею.

Про це він заявив в інтерв’ю MIND.UA

“Голова Верховного Суду – і така підозра! Для нас це надзвичайно болючий момент і репутаційний удар. Тому фактично на другий день після цих подій, під час засідання Пленуму Верховного Суду, Князєву було висловлено недовіру, і його повноваження як голови Верховного Суду було припинено. Це вперше в історії цього Суду і вперше так швидко. Нині досудове розслідування по справі завершено: оголошення про це відбулося понад два місяці тому. Зараз Князєв із адвокатами вивчають матеріали цього розслідування”, – зазначив Кравченко.

Також голова Верховного Суду пояснив, хто має опікуватись питанням притягнення до відповідальності тих суддів ВП ВС, які ухвалювали рішення у справі Ferrexpo і ніби отримували неправомірну вигоду за це.

“Щодо хабаря за ухвалення Великою Палатою ВС рішення у справі про визнання законності придбання 2002 року пакета акцій Полтавського ГОК компанією Ferrexpo. У такій ситуації саме на правоохоронні органи покладено (відповідно до кримінального процесуального законодавства України) обов’язок виявити всіх причетних, отримати докази і, якщо є підстави, все це направити до суду. А далі вже слідує покарання.

Але тут я хотів би зробити надважливий акцент: за сім місяців, маючи всі ресурси в державі й потужний апарат НАБУ, офіційно підозру пред’явлено лише Всеволоду Князєву. Тобто, якщо розглядати цю справу в правовому сенсі, можемо говорити виключно про Князєва. Наразі чекаємо на судовий розгляд. Але нагадаю, що існує таке поняття як «презумпція невинуватості», адже ми живемо у правовій державі”, – звернув увагу Кравченко.

Діючий голова Верховного Суду зробив припущення, що навесні розпочнеться судовий розгляд кейсу Князєва.

“Зазначу, що Князєв продовжує залишатися суддею Верховного Суду. Оскільки зараз відбувається стадія ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування, яка має завершитися на початку березня 2024 року, то, на мою думку, в першій половині березня 2024 року – максимум до середини весни справа Князєва надійде до ВАКС, і почнеться її розгляд”, зазначив Станіслав Кравченко.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.