Головний прокурор Міжнародного кримінального суду запросив ордери на арешт Нетаньягу, а також трьох лідерів ХАМАС

Генеральний прокурор Міжнародного кримінального суду Хан Карім заявив, що відправив запити на ордери на арешт причетних до ситуації в Державі Палестина.

Про це повідомляє МКС.

“Сьогодні я подаю клопотання про ордери на арешт до Палати попереднього провадження I Міжнародного кримінального суду у справі про ситуацію в Державі Палестина.

На підставі доказів, зібраних і досліджених моїм офісом, я маю розумні підстави вважати, що Ях’я СІНВАР (керівник ісламського руху опору («Хамас») у секторі Газа), Мохаммед Діаб Ібрагім АЛЬ-МАСРІ, більш відомий як ДЕІФ (головнокомандувач військового крила ХАМАС, відомого як бригади Аль-Касам) та Ісмаїл ХАНІЄХ (голова політичного бюро ХАМАС) несуть кримінальну відповідальність за наступні військові злочини та злочини проти людяності, вчинені на території Ізраїль та Держава Палестина (в секторі Газа) щонайменше з 7 жовтня 2023 року.

Моє відомство стверджує, що військові злочини, про які стверджується в цих заявах, були вчинені в контексті міжнародного збройного конфлікту між Ізраїлем і Палестиною, а також неміжнародного збройного конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом, який тривав паралельно. Ми стверджуємо, що інкриміновані злочини проти людства були частиною широкомасштабного та систематичного нападу на цивільне населення Ізраїлю з боку ХАМАСу та інших збройних груп відповідно до політики організації. Деякі з цих злочинів, за нашою оцінкою, тривають і досі”, – йдеться у заяві.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.