Адвокат Артем Бондар вважає, що якщо мобілізацію колишнього очільника Державної фіскальної служби Романа Насірова скасували наказом, то він зможе це оскаржити через суд.
Про це повідомляє hromadske.
Нагадаємо, що Насірова 7 квітня призначили на посаду сапера. Але 10 квітня після скандалу в медіа у 101 бригаді повідомили, що їхній командир скасував наказ щодо призову солдата запасу Романа Насірова на військову службу за призовом під час мобілізації. Там зазначили, що буцімто командування військової частини перевірило обставини призначення експосадовця на посаду і виявило, що наказ «був виданий з порушенням вимог законодавства».
Деталей не озвучили. Артем Бондар припускає, що або військова частина не входить до переліку тих, які мають право на самостійну мобілізацію, або не все добре з обліковими даними Романа Насірова.
Однак просто скасувати наказ про мобілізацію неможливо. У нещодавньому розʼясненні Верховного Суду України йдеться про те, що процедура призову військовозобов’язаного на військову службу під час мобілізації є незворотною, тобто такою, що вже відбулася. Якщо навіть суд визнає процедуру призову протиправною, це не звільняє людину зі служби.
Тому, на думку адвоката Артема Бондаря, найімовірніше, йдеться не про скасування наказу про мобілізацію людини, а радше про скасування наказу щодо стройової частини — про зарахування Романа Насірова до списків саме цієї військової частини.
На думку адвоката, якщо мобілізацію Романа Насірова скасували наказом, то він зможе це оскаржити через суд. Він вважає, що Насіров має великі шанси добитися свого через незаконність такої процедури.
А якщо командир військової частини скасував не наказ про мобілізацію, а наказ щодо стройової частини — то й оскаржувати нічого не потрібно. Бо, за словами адвоката, у такому разі Насіров залишається військовослужбовцем, перебуваючи в розпорядженні командира, тобто проходить військову службу.
На думку Артема Бондаря, якщо Насірова справді звільнили зі служби, це є прецедентом. Мовляв, чимало людей, яких незаконно мобілізовують, попри хвороби чи підстави для відстрочки, хотіли б, аби їх просто одним наказом звільняли зі служби. Але так це не працює.
«Жодного разу за всі ці 3,5 роки я не бачив, аби командир військової частини самостійно скасував наказ про мобілізацію. Такого не було. Ніхто не скасовував», — наголошує адвокат Артем Бондар.
Хоч скасування у судовому порядку відбувалися, суть була в тому, що військовослужбовці оскаржували незаконну мобілізацію через порушення їхніх прав. А у випадку з Романом Насіровим ситуація зворотна: він сам висловив бажання проходити військову службу, тож навряд чи збирається оскаржувати наказ.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.