Єдиний паспорт і єдине громадянство, яке у мене є – це громадянство України: Богдан Львов

Київський окружний адміністративний суд зобовʼязав Верховний Суд зарахувати Богдана Львова до штату суду і виплатити йому середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.

Нагадаємо, 15 вересня 2022-го журналісти програми «Схеми» опублікували розслідування «Український суддя з російським паспортом». У сюжеті йшлося про те, журналісти отримали у своє розпорядження витяг із реєстру «Роспаспорт» із двох джерел. Із реєстру вбачається, що Львов оформив паспорт у Москві в 1999 році.

В свою чергу Богдан Львов після проголошення рішення суду прокоментував питання наявності російського паспорту.

“Вислухавши аргументи сторін та перевіривши їх наявними доказами, суд визнав, що наказ колишнього голови Верховного Суду Всеволода Князєва про моє звільнення був виданий з численними порушеннями закону – за відсутності необхідних повноважень та підстав. Важливо зазначити, що, хоча приводом для цього наказу і була опублікована у вересні 2022 року ЗМІ інформація про нібито наявність у мене російського громадянства, але перед суддею у даній справі стояло виключно питання законності самого наказу про звільнення”, – зазначив Львов.

Колишній голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду зауважив, що Служба безпеки України не має переконливих доказів наявності у нього російського паспорту, і насправді, перевірка інформації службою досі триває.

“Після публікації фотокопій документів про нібито мій паспорт і громадянство рф, СБУ у своєму листі до Верховного Суду повідомила, що «за даними офіційних реєстрів, які були опубліковані в ЗМІ, у Богдана Львова є російський паспорт», але при цьому разом зазначила, що «перевірка продовжується».

В подальшому будь-яка інформація щодо моєї ситуації завжди надавалась СБУ з посиланням на те, що перевірка триває. Більше того, у своєму останньому листі на цю тему, який додано до матеріалів справи за моїм позовом про незаконне звільнення, СБУ напряму зазначила: «…під час перевірки оприлюднених відомостей, зокрема ксерокопій документів щодо оформлення Львовим Б.Ю. російських паспортів, які використовувалися у журналістському розслідуванні, встановлені розбіжності, а саме: номер паспорта в заяві про його видачу (799638) не відповідає номеру паспорта (799636) у витягу з «СПО СК: АС «Российский паспорт», заява про видачу паспорта не відповідає чинній на той момент формі, підставою для оформлення паспорта в 2012 році вказано паспорт серія 4598 N 589684, отриманий в 1999 році, проте відповідно до витягу «Источник информации: СПО СК:АС «Российский паспорт» паспорт серія 4598 N 589684 є недійсним із 09.12.1998».

Іншими словами, якщо СБУ щось і підтвердила, то це наявність розбіжностей в опублікованих копіях документів, а не наявність у мене паспорту ерефії. У свою чергу, рішення суду як раз і обґрунтовано аналізом змісту офіційної інформації від СБУ”, прокоментував Богдан Львов.

У листі від 29.05.2023 Служба безпеки України повідомила Державну міграційну службу, що на цей час отримати документи, які підтверджують громадянство РФ Львова, офіційним шляхом отримати неможливо. Раніше ж оприлюднені журналістами копії документів містять розбіжності.

У судовому засіданні представник СБУ повідомив, що перевірка набуття Львовим громадянства РФ більше не проводиться. 

Суд визнав, що відрахування Львова зі штату суду було передчасним. Дані з пошукових російських сервісів, враховуючи їх неофіційний характер, не могли бути достатніми для прийняття такого рішення.

А сам Львов повідомив, що і надалі буде доводити, що не є громадянином росії, і не має російського паспорту.

“Я продовжу боротись за справедливість і зроблю все можливе, щоб довести, що єдиний паспорт і єдине громадянство, яке у мене є – це громадянство України”, – резюмував Львов.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.