Індивідуальна податкова консультація надається платнику податків для правильності застосування конкретної норми закону, має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому така консультація була надана: КАС ВС

16жовтня 2020 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2016 року й ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 13 грудня 2016 року у справі No820/5120/16 (провадження No К/9901/28281/18) за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ЄДИНАРКОІН» до Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області про скасування індивідуальної письмової консультації.

Харківський окружний адміністративний суд постановою, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду, адміністративний позов задовольнив повністю.

Верховний Суд касаційну скаргу залишив без задоволення, а оскаржувані судові рішення– без змін.

Правовий висновок Верховного Суду за результатами розгляду зазначеної адміністративної справи полягає в такому.

Індивідуальна податкова консультація (допомога контролюючого органу) надається платнику податків для правильності застосування конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів безпосередньо у його податковому обліку при здійсненні ним господарської діяльності, має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому така консультація надана. При наданні податкової консультації контролюючий орган не встановлює (змінює чи припиняє) відповідну норму законодавства, а лише надає роз’яснення щодо її практичного застосування.

Метою податкової консультації є викладення (роз’яснення) платнику податків офіційного розуміння контролюючим органом змісту правової норми з питань оподаткування для забезпечення правильного її застосування. Податкова консультація обов’язково має містити опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, вказаних у зверненні платника податків, обґрунтування застосування норм законодавства та висновок з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства.

Детальніше з текстом постанови Верховного Суду від 16 жовтня 2020 року у справі No820/5120/16 можна ознайомитися за посиланням https://reyestr.court.gov.ua/Review/92252875