КГС ВС і КЦС ВС мають різні підходи до того, що є порушенням правил користування електричною енергією: суддя ВС Случ

Відбувся VІ Business & Legal Energy Forum. Одним зі спікерів сесії «Енергоспори» став суддя судової палати для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Олексій Случ, який присвятив доповідь найбільш актуальним правовим позиціям Верховного Суду з вирішення спорів у сфері енергетики.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Суддя КГС ВС зупинився на двох ще не достатньо врегульованих питаннях у цій сфері, справи щодо яких наразі перебувають на розгляді ВП ВС. Зокрема, за його словами, КГС ВС і КЦС ВС мають різні підходи до того, що є порушенням правил користування електричною енергією. Так, у справі № 906/513/18 колегія КГС ВС дійшла до висновку, що сам собою факт пошкодження чи зриву пломби, незалежно від обставин та можливості безоблікового споживання електроенергії, є достатньою правовою підставою для донарахування вартості необлікованої електричної енергії. У зв’язку з цим КГС ВС вважає за необхідне відступити від висновків КЦС ВС щодо необхідності встановлення обставин безоблікового споживання електроенергії для застосування положень відповідної Методики та Правил користування електричною енергією.

Також на розгляд ВП ВС передана справа № 910/9627/20, яка містить виключну правову проблему щодо необхідності застосовування актів законодавства ЄС у спірних правовідносинах (ч. 11 ст. 2 Закону України «Про ринок електричної енергії») і щодо правового статусу повідомлень, які містяться в листах Секретаріату Енергетичного Співтовариства та обов’язковості його висновку, що «встановлення плати за передачу електричної енергії та за диспетчерське (оперативно-технологічне) управління суперечить положенням ст. 41 Договору про заснування Енергетичного Співтовариства». Під час розгляду цієї справи у КГС ВС була виявлена протилежна позиція КАС ВС, яка полягала в тому, що повідомлення, які містяться в листах Секретаріату Енергетичного Співтовариства, мають рекомендаційний та інформаційний характер, а послуги з передачі електроенергії не можуть бути розцінені як додаткові платежі.