Кількість звернень суддів із заявами про відставку зросла

14 травня 2020 року в режимі відеоконференції відбулася нарада керівництва Верховного Суду з головами апеляційних судів за участю очільників Вищої ради правосуддя, Ради суддів України та Державної судової адміністрації України.

Так, у Хмельницькому апеляційному суді з 18 суддів четверо виявили бажання піти у відставку, в Першому апеляційному адміністративному суді з 10 суддів – двоє. Заяви кількох суддів Рівненського апеляційного суду про відставку направлені до ВРП. За інформацією голови Харківського апеляційного суду Олени Грошевої, з квітня цього року вже шестеро їхніх суддів пішло у відставку. Наразі з 22 суддів тільки у трьох немає права на відставку, а решта обговорює питання щодо можливого звільнення. Про наміри суддів як апеляційних, так і місцевих судів подати у відставку повідомили й голови інших апеляційних судів.

До того ж через масові звільнення у багатьох областях не вистачає суддів, які спеціалізуються на розгляді кримінальних проваджень (справ). Так, у судовій палаті з розгляду кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення Закарпатського апеляційного суду залишилося всього троє суддів.

Голова ВРП Андрій Овсієнко підтвердив, що кількість звернень суддів із заявами про відставку зросла.