Міжнародний суд ООН лише частково задовольнив позов України проти росії щодо фінансування тероризму на Донбасі та утисків кримських татар в Криму

Міжнародний суд ООН 31 січня оголосив рішення у справі за позовом України про фінансування росією тероризму, зокрема надання росіянами озброєння сепаратистам на Донбасі.

Про це повідомляє Суспільне.

Суд під головуванням Джоан Донохью мав визначити, чи були переконливими докази щодо того, що рф порушила Міжнародну конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму.

За одним із пунктів звинувачення Суд визнав російську федерацію винною. Так, було визначено, що рф не виконала зобов’язань із розслідування випадків фінансування тероризму про які неодноразово заявляла українська сторона.

“Цим рішенням Суд визнає, що російська федерація порушила свої зобов’язання за частиною першою статті дев’ятої ICSFT і продовжує бути зобов’язаною відповідно до цього положення проводити розслідування достатньо обґрунтованих звинувачень у фінансуванні актів тероризму на сході України”, — йдеться у рішенні.

Водночас за більшістю пунктів Суд не знайшов доказів відповідальності росії. Так зокрема в ООН вирішили, що рф не мала розумних підстав підозрювати, що надані нею кошти використовуються або можуть бути використані з метою фінансування тероризму.

“За відсутності такої обґрунтованої підозри, російська федерація також не була зобов’язана за статтею 18 обмежувати будь-яке фінансування ДНР і ЛНР. Суд також вважає, що за обставин цієї справи російська федерація не була зобов’язана визнавати групу терористичною відповідно до свого внутрішнього законодавства в якості запобіжного заходу”, — заявили у Міжнародному суді.

Оголошуючи рішення, голова Міжнародного суду ООН Донохьо наголосила, що ситуація в Україні “сьогодні дуже відрізняється” від тієї, що була, коли Україна подала свою заяву в січні 2017 року.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.